هوش حرکتی وِیژه افراد خاص

هوش حرکتی وِیژه افراد خاص :
شنـــاخت، توســــعه حــــرکت محـــــور و تقویت رفتــــارهای حــرکــــتی ، ویژه کـــــودکــــــان و نـــــوجــــوانـــان، آموزش پذیراوتیسم و افراد خاص 

مفهوم افراد با نیازمندی خاص یادگیری چیست؟
این اصطلاح  میتواند برای هر کسی بکار برده شود. با این رویکرد که نوع نیاز در هر فردی متفاوت میباشد. این نیازها میتواند ساختاری، وضعیتی ، جسمی و روانی باشد
چه شرایطی در روند یادگیری این افراد تاثیر گذار است؟ شرایط فرهنگی، محیطی،اجتماعی، اقتصادی، شخصیتی و سبک زندگی در روند یادگیری این افراد تاثیر مثبت و یا منفی دارد.
گروه افراد خاص جامعه چه کسانی هستند؟
افراد با شاخصهای زیر میتوانند در گروه افراد خاص قرار بگیرند: کودکان و افراد آموزش
پذیر، بیش فعال ، اوتیسم، کند حرکت، دیر آموز، ترسو ، مضطرب، وسواس فکری و رفتاری، خام حرکت، پرحرف، ضعف تمرکز، توجه و
دقت، کم توانان جسمی، ذهنی، حرکتی، سالمندان،کوتاه قامتان، افراد بدسرپرست ، بیماران صعب العلاج، افراد عادی ، کودکان و نوجوانان و غیره.
آیا امکان آموزش و توسعه مهارتهای رفتاری و حرکتی برای این افراد وجود دارد؟
بلی، با برنامه ریزی اصولی و هدفمند امکان پذیر میباشد.
روشهای شناسایی و ارزیابی چگونه میباشد؟ با تست و مشاوره میزان ضعف و قوت  یادگیری، آموزش پذیری و تربیت پذیری بررسی شده و پس از آنالیز نهایی، برنامه ریزی انجام میشود.
آیا تضمین و اعتباری برای بهبود کامل و یا رشد آگاهی و شناخت برای این افراد وجود دارد؟
اولین نکته اساسی در این راستا ایجاد باور و آگاهی و سطح انتظار منطقی از وضعیت موجود فرد نیازمند است. افراد براساس نوع و شدت عارضه ای که دارند میتوانند از یک تا  100 درصد تغییرات را داشته باشند. فقط یک شرط اساسی دارد برنامه ریزی، پبگیری مستمر و تکرار، تکرار و تکرار مرتب جلسات تمرینی.
چه تغییراتی در این افراد ایجاد میگردد؟  در این افراد الگوها و عادات جدید  ایجاد شده، نظم و رفتار های حرکتی باعث افزایش سطح مهارتی ، شناختی و رشدی جسمی و ذهنی میشود. افزایش انگیزه و امید به زندگی، افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس حرکتی و رفتاری، افزایش سازگاری نسبت به وضعیت موجود فرد، گسترش روابط میان فردی و نشاط و شادی میگردد.
آیا مجموعه آموزشی هوش حرکتی میتواند در این راستا تاثیر گذار باشد؟
بلی رویکرد و نگرش مبتکران این مجموعه با نگاه انسان گرایانه و ارزشگذاری به این گروه افراد. با طراحی ابزار های تخصصی و کاربردی و برنامه ریزی اصولی و هدفمند، توانایی اجرای برنامه های آموزشی متنوع و جذاب را دارد.
سخن آخر:
والدین گرامی اگر کودک شما دارای نارسایی و ناتوانی جسمی، ذهنی و حرکتی میباشد. شاید شما در بوجود آمدن این نارسایی نقشی نداشته و دلسوز فرندتان باشید. اما باور و انگیزه شما  نقش بسیار مهمی در بهبود و تقویت مهارتهای جسمی و روحی فرزند تان دارد. برای ایجاد آسایش و راحتی در حد توان فرزندتان میتوانید با مجموعه برنامه های هوش حرکتی آشنا شده و با قدرت تمام به توانمند سازی فرزندتان کمک نمایید.

ببین    باور کن    یاد بگیر 

 

 

 

بسمه تعالي

 

معاونت آموزش

دفتر طرح و برنامه هاي درسي

 

استاندارد آموزش شغل

 

شناخت، توسعه حرکت محور و تقویت رفتارهای حرکتی

ویژه کودکان و نوجوانان

آموزش پذیراوتیسم و افراد خاص

منتشرشده در خدمات
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

با عضویت در انجمن از خدمات آموزشی، فرهنگی، ورزشی، علمی و پژوهشی با شرایط خاص استفاده نمایید.

درباره ما

به نام او که هر چه هست از اوست

رشد و تکامل حرکتی دوران کودکی، شناسایی ضعف یادگیری دوران نوجوانی، توانمندی جسمی و روحی در بزرگسالی، عزت نفس حرکتی در سالمندان و اعتماد بنفس در اقشار آسیب پذیر جامعه ریشه در مهارتهای بنیادی حرکتی دارد.

خدمات انجمن

تماس با ما

انجمن تفکر حرکتی
آدرس انجمن : میدان فاطمی، ضلع شمال شرقی، نرسیده به خ ولیعصر، ساختمان تجاری و اداری 37 پلاک 49 طبقه 8 واحد 22
شماره تماس: 88332160 - 021

شماره همراه: 09124389324

faridehabbasian@yahoo.com

ghasemr@gmail.com

اشتراکهای اجتماعی

Sign up to our newsletter:

JoomlaMan